מכונת שטיפה בלחץ - כל המידע שצריך לדעת

מהי מכונת שטיפה או במילה אחרת – גרניק

מכונות שטיפה בלחץ הן הדבר החם והנפוץ ביותר בשנים האחרונות בתחום הניקיון, השטיפה והרחיצה. המכונות כיום מספקות עוצמה הגדולה פי 10 עד 50 מעל לצינור גינה ויחד עם זאת חוסכים כ-60% מים בעת השימוש! המכונה נועדה לתת פיתרון לאמצעי הניקיון הישנים כמו דלי מים עם סחבה, מגב, צינור גינה, שואב אבק ועוד אביזרי ניקיון ישנים שכבר חלפו וכיום יש פיתרון טוב יותר, חסכוני ויעיל בהרבה. למכונת שטיפה יש מגוון שימושים רחב הכולל את ניקיון הבית הגינה והמרפסת, שטיפת מכוניות פרטיות וכלים מוטורים, שטיפה וניקוי מפעלים עם שטחים גדולים, עסקים פרטיים כמו מסעדות ובתי קפה ועוד. בנוסף, כיום ישנן מכונות גדולות המשמשות לשטיפה מקצועית בתחנות רחיצה, מוסכים ואף ניקוי סירות. כמו כן בשנים האחרונות ההתפתחות והטכנולוגיה הביאה את מכונות השטיפה גם לתחום טיולי השטח, ספורט אתגרי ונותנות פיתרון איכותי ומקצועי לניקיון לאחר שהות בשטח החל מג'יפים, טרקטורונים, אופנועי שטח ועוד. למכונה ניתן לחבר אביזר לפתיחת סתימות ונותנת מענה קל, נוח וחסר תקדים בתחום האינסטלציה הבייתית.

איך מכונת שטיפה בנויה וכיצד עובדת בעצם?

מכונת שטיפה עובדת על לחץ גבוה מאוד של מים שיוצא מצינור המחובר למכונה, מה שנותן ניקיון איכותי, עוצמתי ויעיל יותר מכל כלי אחר. בתוך הגרניק ישנה משאבה השואבת ממקור המים המחובר אליה (לרוב ברז או צינור) ומעבירה את המים בלחץ גבוה מאוד דרך דיזה היישר לצינור לחץ לאקדח ההתזה ומשם לנקודה או המשטח אותו מנקים. בקצה הידית ממנה יוצאים המים, ניתן לחבר מגוון רחב של אביזרים שונים המתאימים כל אחד לניקיון שונה, כגון: מיכל ריסוס סבון לרכב המאפשר הוצאה של מים יחד עם סבון, אביזר פתיחת סתימות המאפשר לטפל בבעיות אינסטלציה, אביזר לניקוי דקים ומשטחים מיוחדים, אביזר לניקוי ריצוף ועוד. המכונה מאפשרת למשתמש בה לשלוט בעוצמת המים ובכך ניתן להתאים את חוזק ועוצמת השימוש לצורך באותו הרגע ולשלל פריטים. כיום יש גם מכונות משולבות קיטור ואדים שנותנות מענה לחיטוי והמסת לכלכוך ממקומות קשים וכאלה שכלים אחרים לא מגיעים אליהם.

כיצד לבחור מכונת שטיפה ולמי זה מתאים?

לאחר שהחלטתנו שאנחנו רוצים מכונת שטיפה, השאלה היא איך יודעים איזה מכונה מיועדת עבורי? מהי המכונה המתאימה לי? בשביל זה אנחנו כאן וניתן לכם את הטיפים לבחירת מכונת שטיפה במיוחד עבורכם על פי הצרכים האישיים של כל קונה.

  1. סוג העבודה ועוצמת הלחץ – במידה והמכונה מיועדת לשימוש ביתי כמו שטיפת הבית, רחיצת מכונית פרטית, שטיפת מרפסת ועוד סוגים שונים של עבודות קטנות בשטחים קטנים הרי שאין לנו צורך במכונה גדולה, וניתן להסתפק בעוצמה יחסית נמוכה ובלחץ מים סביר. במידה ונרצה לשטחים גדולים יותר כמו משרדים, חניונים ומשימות קשות יותר – מומלץ לקחת מכונה עם הספק מנוע גדול יותר ולחץ מים עוצמתי יותר על מנת לנוכל להשיג את המטרה בקלות יתרה.
  2. בדיקת יצרן – כיום ישנם המון חברות המייצרות מכונות שטיפה או במילה אחרת "גרניק". אנו נרצה לבחור מכונה שמגיעה מחברה איכותית בעלת שם, לרוב מכונת שטיפה תוצרת איטליה או תוצרת גרמניה מיד נותנות ביטחון ויש על מי לסמוך במידת הצורך. במידה ומחליטים לרכוש מכונה סינית וזולה יותר, יש לבדוק טוב את החברה, האחריות ואיכות המוצר.
  3. חיבור חשמל – מכיוון וחלק מהמכונות היום נועדות לתעשייה גדולה גם חיבור החשמל הוא שונה והוא נקרא תלת פאזי ולא מתאים לכל אחד, לכן יש לשים לב לנקודה זו טרם הקניה.

לאחר שהבנו איך לבחור את המכונה המתאימה לנו, נרצה לדעת למי זה מתאים בידיוק?

הצרכן הפרטי והביתי – כל מי שרוצה להנות מניקיון יסודי, קל לתפעול ואיכותי יבחר במכונת שטיפה לצרכיו האישיים בסביבת ביתו כמו ניקיון הפרגולה, המרפסת, החצר ועוד.

בעלי עסקים פרטיים – כל מי שצריך ניקוי של שטחים וכניסות שונות כמו בתי קפה, מסעדות וכו' ישתמשו במכונה זו על מנת לבצע ניקיון מהיר ואיכותי.

מכוני שטיפה ורחיצת רכבים – הפיתרון הטוב והחדיש ביותר מבחינת שטיפת ורחיצה. בעזרת מכונות איכותיות ומתקדמות ניתן להוריד כתמים קשים כמו חלודה, בוץ, שומן ועוד.

מפעלים ותעשייה – גם פה מדובר על ניקיון מהיר ואיכותי בעזרת לחץ המים החזק של המכונות הגדולות יותר.

יתרונות מכונת שטיפה בלחץ

למכונת שטיפה יש הרבה יתרונות ביחס למכשירי ניקוי אחרים:

הראשון שבהם הוא לחץ המים הגבוה – המים היוצאים מהגרניק הם בלחץ גבוה מאוד וזה מה שנותן ניקוי ברמה גבוה יותר.

השני, הוא החיסכון העצום במים ביחס לצינור גינה וכלים אחרים – לשם השוואה, צינור גינה מוציא בין 25-50 ליטר מים בדקה בעוד מכונת שטיפה משתמשת ב10-20 ליטר מים לדקה מה שנותן לנו חיסכון של כ-50-60 אחוז בצריכה ובזבוז המים!

היתרון השלישי הוא מניעת הנזק למשטחים – בעוד ברוב המכשירים אין יכולת לכוון את עוצמת הלחץ בעת השימוש מה שגורם לפגיעה במשטח או בצבע בעת השימוש, במכונת השטיפה יש יכולת להשתמש בהתאם לצורך באותו הרגע.

יתרון נוסף הוא מגוון השימושים הרחב שיש במוצר אחד – למכונת שטיפה יש המון אביזרים שונים שניתן להרכיב על הפייה ובעצם לשנות את השימוש ולהרחיב את מספר הפעולות במכונה. לדוגמא, ניתן להרכיב אביזר הנקרא הליקופטר שהוא לשטיפת דקים ומרצפות גדולות, מברשות מיוחדות לניקוי הרכב ואף אביזר לפתיחת סתימות. יחד עם זאת ואחד הדברים המשמעותיים זה השימוש הדו רכיבי של סבון ומים יחד בעת היציאה ואף חומרי ניקוי נוספים מסוגים שונים בחלק ייעודי הנמצא במכונה.

לסיכום

ממאמר זה נוכל להגיד כי מכונת שטיפה בלחץ היא פיתרון יעיל, חסכוני ומשמעותי מאוד בשנים האחרונות. ניתן לראות את השינוי שחל בתחום הניקיון, מה שנותן לנו שטיפה וניקוי ללא מאמץ, ניקיון מהיר בפרק זמן קצר מהרגיל ואיכותי בהרבה מפעולות ידניות!

לסיום נזכיר כי לפני בחירת מכונה, התייעצו עם המומחים שלנו באמיר כלי עבודה שיעזרו להתאים עבורכם את הכלי המתאים והאמין ביותר וכזו שתתאים לצרכים האישיים של כל אחד מכם.

לייעוץ עם אנשי המקצוע שלנו 052-8987111